اعتصاب عمومی در اسپانیا با فراخوان دو اتحادیه بزرگ کارگری


 

 بر اساس منابع مختلف خبری رسانه ها , دو اتحادیه بزرگ کارگری اسپانیا ,  یو.گی.تی «اتحادیه عمومی کارگران»  و  سی.سی.او.او. «کنفدراسیون سندیکاهای کمیسیونهای کارگری» فراخوان این اعتصاب بزرگ را داده اند
کارگران اسپانیایی از شامگاه چهارشنبه به پیشواز اعتصاب عمومی روز پنجشنبه رفتند. نتايج يك نظر سنجي جديد نشان مي دهد كه سه چهارم اسپانيايي ها با طرح اصلاح قانون كار مخالف هستند.

حدود 58 نفراز معترضان به اصلاح قانون کار تاکنون بازداشت شده اند و نه نفر دیگر نیز جراحات سطحی برداشتند.  در روز اعتصاب عمومی، تنها 30 درصد از ناوگان حمل ونقل عمومی در اسپانیا فعال است.
شهروندان مادریدی که پنجشنبه صبح با دوچرخه به خیابان ها آمده بودند، همصدا با هم فریاد میزدند:” اموز نه کار می کنیم و نه مصرف”.
 قرار است در ساعات بعد از ظهر، راهپپمایی هایی در شهرهای مختلف برگزار شود.از ساعات نیمه شب گذشته، فعالان کارگری در برابر ایستگاه های راه آهن و اتوبوس تجمع کرده اند تا مانع از حضور کارگران و کارمندان در محل کارشان شوند.

اسپانیا با داشتن بیش از دو برابر متوسط درصد بیکاری در اروپا و به عبارتی ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار بیکار که بالای ٢٣% درصد می شود در حال ورود به دومین رکود اقتصادی خود در سه سال اخیر است. نرخ بیکاری برای نسل جوان اسپانیا بالای ٥٠% میباشد. اسپانیا کشوریست با جمعیت ٤٦ میلیون و پنجمین اقتصاد اتحادیه اروپا. بالغ بر نصف جمعیت این کشور، یعنی ٢٣ میلیون، نیروی آماده بکار هستند.

این نوشته در آنارشیسم, اخبار جهانی, تظاهرات, حقوق بشر ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s