خواست آزادی وبلاگ نویسان و 12000 نفر زندانی مصری را فریاد کنیم

کمتر از یک روز به برگزاری انتخابات پارلمانی مصر باقی مانده است، اما بیش از یک هفته است مصری ها بر انحلال شورای نظامی حاکم تاکید می ورزند و کمال جنزوری، نخست وزیر منتصب این شورا را نمی پذیرند.
معترضان، آقای جنزوری، نخست وزیر سالهای ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ دوران ریاست جمهور حسنی مبارک را نماینده و صدای مردم نمی دانند.
مصری ها که ۲۲ بهمن، حکومت حسنی مبارک، را برانداختند، خواهان حکومت مردم بر مردم و انتقال کامل قدرت از ژنرال ها به غیر نظامیان مورد اعتماد خود هستند و در این راه تنها در یک هفته گذشته بیش از سه هزار زخمی و ۴۲ نفرکشته داده اند. 
ازماه مارس تا کنون 12000 در دردگاه های نظامی محاکمه و زندانی شده اند.آنها که در میدان التحریر بسر می برند به خاطر تمامی کسانی است که زندانی ارتش میباشند.

  Alaa Abd El Fattah

این وبلاگ نویس زندانی 30 ساله به علت آنکه در دادگاه نظامی حاضر نشد از 30 اکتبر در زندان بسر می برد. مادر این وبلاگ نویس زندانی در اعتراض به زندانی شدن فرزندش 2 هفته است که دست به اعتصاب غذا زده است.

maikel nabil

این وبلاگ نویس زندانی از ماه مارس به علت انتقاد از ارتش مصر به زندان افتاده است.“مایکل نبیل” وبلاگ نویس مصری به دلیل انتقاداتی که در وبلاگ خود به ارتش مصر وارد کرده بود، در دادگاه نظامی به سه سال زندان محکوم شد.

این نوشته در فرهنگ و هنر, فراخوان, مقالات سیاسی, وبلاگ نویسان, اخبار جهانی, زندان و اعدام ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s