18 تیر آغاز روزنه ای به سوی آزادی و سخنی با وبلاگنویسان

8 روز دیگر بیشتر به 18 تیر نمانده است ولی با این حال فرصت کافی وجود دارد برای هماهنگی و خبر رسانی در صورتی که خیل عظیم وبلاگنویسان به خود آئیم و فضای حاکم بر وبلاگستان را به یک محیط جدی خبر رسانی و مبارزه هماهنگ بدل کنیم .
پیشنهاد آغاز مبارزات 10 روزه از 18 تیر که توسط برخی از وبلاگ نویسان مطرح شده است را می توان در سطح گسترده تبلیغ کرد و با آن همراهی کرد و در صورتی که وبلاگ نویسان بر خلاف گذشته بتوانند با اتکا بر توان عظیم وبلاگستان خبر رسانی کنند و در این زمینه مطلبی بنویسند می تواند افق و  روزنه امید جدیدی در مقابل جنبش مردمی بگشاید چراکه با توجه به تعداد زیاد وبلاگ نویسان ایران ( هر چند که آمار دقیقی در دست نیست که چه تعداد وبلاگ فارسی فعال وجود دارد. با این‌حال این رقم احتمالاً آنقدر بالاست که زبان فارسی را به چهارمین زبان فضای سایبر از نظر میزان تولید محتوا رسانده است.  ) به خوبی می توان خبر رسانی هماهنگ و تاثیر گذار انجام داد. به هر حال , یا باید , خود راهی و روزنه ای به سوی آزادی یابیم یا همچنان منتظر و به امید یک اتفاق و حادثه خود به خودی که اوضاع سیاسی در ایران آن هم به شکل داخواه تغییر کند. 
تجربیات مبارزات پیگیرمردم خاورمیانه مخصوصا سوریه در مقابل ما است که باید از آن درس گرفت و نقش هماهنگی مبارزات از طریق اینترنت را فراموش نکنیم.
در اوضاع سیاسی کنونی حتی منتقدین سیاسی اصلاح طلبان و تفکرات انقلابی با انفعال خود منتظرند که اصلاح طلبان زمینه های مبارزاتی مانند خاورمیانه را برای مردم فراهم کنند حال آنکه نیرو و پتانسیلی که در جامعه برای تغییر وجود دارد را نادیده می گیرند و بیشتر از همه توان خود را نمی بینند. وبلاگ نویسان می توانند خلا آلترناتیو را پر کنند اگر یک همتی کنند. باید در مقابل  شورای هماهنگی راه سبز امید و بی خاصیت اصلاح طلبان آلترناتیو سازی کرد. ما بیشمار وبلاگ نویسان می توانیم , اگر اراده و خواست جمعی باشد.

نظام جلالی 01.07.2011

این نوشته در Uncategorized, مقالات سیاسی, نقد, اجتماعی, تحلیل سیاسی, دانشجوئی, سازماندهی و اشکال مبارزاتی ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s